
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 15 ppm/°C |
| Height | 1.22 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 15 mA |
| Output Voltage | 2.048 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Output Current | 15 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Reference Type | Fixed, Shunt |
| Cathode Current | 75 µA |
| Max Output Voltage | 2.048 V |
| Reference Voltage | 2.048 V |
| Shunt Current | 15 mA |
| Initial Accuracy | 1 % |
| Output Type | Fixed |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 117
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46068
Ext.Price$0.46068
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46068 | $0.46068 |
| 10 | $0.37429 | $3.74290 |
| 25 | $0.34243 | $8.56075 |
| 50 | $0.31328 | $15.66400 |
| 100 | $0.28661 | $28.66100 |
| 300 | $0.25839 | $77.51700 |
| 500 | $0.23295 | $116.47500 |
| 1000 | $0.21856 | $218.56000 |
